1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Koguneme kell 16:30 Tallinna lennujaamas Germalo Reiside teenindusleti juures, kus kõikidele reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul 18:45-23:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas
2. päev LEND ISTANBUL-SOUL, SAABUMINE SOULI
Jätkulend Istanbul-Soul 02:20-18:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK90).
Õhtul maandume Lõuna-Korea peallinnas, Souli rahvusvahelises Incheoni lennujaamas. Transfeer Souli keskusesse ning siin majutume kolmel järgneval ööl hotellis.
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas
Majutus: hotell Amid Hotel Seoul**** või sarnane
3. päev SOUL
Hani jõe kaldal asuv Lõuna-Korea pealinn Soul on imetabane kooslus vanast ning uuest. Souli ajalugu ulatub 2000 aasta tagusesse aega, kuid tänaseks on temast saanud rohkem kui 10 miljoni elanikuga modernne metropol. Teeme tutvust selle linna peidetud aaretega: Joseoni dünastia poolt 14. sajandil ehitatud Suur Gyeongbuki Palee, võimsaim ja kuulsaim nn. Suurtest Paleedest. Siin saame aimu, millist võimu ning jõukust haldasid iidsed valitsejad. Gyeongbuki Palees asub Korea Rahvamuuseum ning paleekompleksi ees linna paraadväljak Gwangwhamun.
Möödume Lõuna-Korea presidendipaleest - Blue House, kus asus valitsejate residents juba 10. sajandil. Nime on presidendipalee saanud kaunite siniste keraamiliste katusekivide järgi.
Edasi jalutuskäik Cheonggyecheoni kaldal, linna keskele rajatud üle 8,5 km pikkuse kanali ääres, mida ääristavad lugematud poed, kohvikud ja restoranid, lisaks Souli pilvelõhkujad ning ärihooned. Kunstnike linnaosa Insa-dongi tänav paelub meid oma oma kireva kaubandusega ning Bukchon Hanoki linnaosa oma 600 aastat vanade hoonete ning traditsioonidega. Souli imedel ei tulegi lõppu!
Kogu oma reisiseltskonnaga suundume edasi ühisele õhtusöögile, et teha esmatutvus kohaliku köögiga.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Amid Hotel Seoul****
4. päev SOUL - DMZ
Täna teeme tutvust Korea ajaloo ja tänapäeva tumedama poolega - Korea poolsaart pooleks jagava demilitariseeritud tsooniga. 4 km lai ja 250 km pikk demilitariseeritud tsoon eraldab Põhja- ja Lõuna-Koread ning on karmiks ja vägagi reaalseks piiriks vabaduse ja vangistuse, külluse ja vaesuse vahel. Teisele poole piiri jäävad sama rahva liikmed, õed-vennad, onud-tädid, kellega on katkenud kõik suhted ning kellega taaskohtumine ei pruugigi kunagi õnnestuda. Saame aimdust sellest keerulisest ning paljudele kurbust põhjustavast poliitilisest olukorrast, mis juba aastakümneid on tillukese Korea poolsaare kaheks jaganud.
Pealelõunal võtame suuna tagasi Souli.
Lotte Tower kõrghoone vaateplatvormilt naudime imelisi vaateid Soulile.
Õhtusöögiks läheme kohalikku barbecue restorani ning uurime, kuidas käib Korea stiilis liha küpsetamine.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: hotell Amid Hotel Seoul****
5. päev SOUL - BUSAN
Täna alustame teekonda kagu suunas.
Teel Busanisse põikame sisse Gayasani rahvusparki. Külastame UNESCO maailmapärandisse lisatud Haeinsa templit. Haeinsa tempel on Korea olulisim budistlik pühamu ning rahvuslik aare. Templis asub trükiplaatidel koreakeelne budistlik kaanon, millega trükiti 1398. aastal Korea esimene raamat.
Jõuame Lõuna-Korea suuruselt teise linna Busanisse. Kauni Nakdongi jõe delta aladele ehitatud linn on tõeline metropol. Busani aladelt leitud hauapanused viivad linna tekke tagasi 300-400 sajandisse e.m.a. - aega, mil olid just tekkimas Korea 3 Kuningriiki. 15. sajandil saab Busanist Korea olulisimaid sadamaid, mille kaudu toimus ning toimub tänaseni kaubavahetus Jaapaniga. Korea sõja ajal oli Busan üks ainult kahest suurlinnast, mida Põhja-Korea väed ei suutnud vallutada esimese kolme sõjakuuga ning tänu sellele sai Busanist üks peamisi põgenikelaagreid. Alates 1950. aastast on Busan, nagu ka Soul, end ise valitsev metropol.
Meie peatuspaigaks on Jagalchi kalaturg. Nampo sadama vahetus läheduses asuv Busani suurim turg on juba aastaid olnud üks Busani kuulsamaid paiku mida külastada. Lettidel jääb silm pidama kõige müstilisematel mereelukatel, keda kohalikud imelisel oskuslikult maitsvaks lõunaks muudavad. Vaba aeg turul ning soovitame proovida Hoe-t - toorest kalast valmistatud sashimi laadset einet, mis koosneb paberõhukeseks viilutatud väga kvaliteetsetest mereandidest, mille juurde pakutakse erineva vürtsikuse astmega dipikastmeid.
Teeme tutvust BIFF-tänavaga - Busan International Film Festival, mis toimub siin alates 1996. aastast, on andnud tänavale nime. See 428 meetrit pikk tänav on otsast otsani täis kinosid, teatreid ja meelelahutusasutusi ning siit leiame sarnaselt Ameerika Broadwayle Korea filmitegelaste käejäljed.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: majutume kahel ööl Busanis hotellis Crown Harbor Hotel Busan või sarnases
6. päev BUSAN
Tänase päeva veedame Busaniga tõeliselt tuttavaks saades.
Sõidame üle 2003. aastal avatud Gwangani rippsilla - Teemantsild, ookeanile rajatud pea 7,5 km pikkune sild ühendab Busani kaht linnaosa.
Teeme tutvust Busani kuulsaima Haeundae rannaga. Kuurorti alale jäävad ranna kultuurikeskus, ranna raamatukogu ning Haeundae Rahvaväljak, kus toimuvad pidevalt erinevad üritused, alustades Korea maadlusest kuni köieveoni. Võimalusel teeme sõidu Haeundae Beach Train panoraamrongiga.
Imeliste vaadetega ka jätkame, Nurimaru APEC on Dongbaekseomi saarel kesk mände ning kameeliaid asuv unikaalse arhitektuuriga kolmekordne klaasist rõngasmaja. Naudime selle huvitava hoone juurest avanevaid vaateid.
Oryukdo Taevarada pakub hingematvaid vaateid ning parajal hulgal närvikõdi. 40 m kõrgusel merepinnast asuv klaassild lubab meil tunda end merelinnuna, hõljudes Oryukdo saare kaljude kohal.
Külastame Gamcheoni kunstiküla. Nagu Lego klotsidest kokku pandud väikesed värvikirevad majakarbid vahelduvad üllatavalt laiade tänavatega, mille ääres on võimalik uudistada väga erinevaid käsitöökodasid portselani tootmisest imeliste lilleseadeteni.
Busan Tower – 120 m kõrgune torn on saanud omalaadseks linna sümboliks.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Crown Harbor Hotel Busan
7. päev BUSAN - GYEONGJU - ANDONG
Täna alustame teed taas põhjapoole.
Meie esimeseks peatuseks on Jaapani mere rannikul asuv Gyeongju linn. Iidse Silla kuningriigi pealinnana on Gyeongju teeninud välja nime „seinteta muuseum“.
Bulguksa tempel on Korea budismi jogye koolkonna peamine pühamu ning ühtlasi Korea rahvuslik aare. Bulguksa tempel on võetud UNESCO maailmapärandi kaitse alla. Seokgurami grott on mägedes paiknev, 8. sajandil rajatud koobastempel, milles asub 3,5 m kõrge Buddha kuju.
Edasi suundume Aasia ühe vanima, 7. sajandi keskel, kuninganna Seon-deoki poolt rajatud tähe- ja ilmavaatlustorni juurde. See unikaalne hoone on ehitatud 362 graniitblokkist, mis paljude arvates sümboliseerib aasta 362 päeva. Paljude jaoks on Cheomseongdae observatooriumi näol tegemist ka olulise budistliku sümboliga, kuna observatoorium on väga sarnane budistliku maailma keskuse, Sumeru mäega.
Sõidame Andongi ning majutume järgneval ööl hotellis.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Andong Richell Hotel või sarnane
8. päev ANDONG - CHIAKSAN - ODAESAN - MT SEORAK
Külastame kauni Nakdongi jõe ääres paiknevat UNESCO maailmapärandis olevat Andong Hahoe küla.
Edasine teekond viib meid läbi Chiaksani ja Odaesani mägiste rahvusparkide Seoraki mägismaale.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Ramada Gangwon Sokcho või sarnane
9. päev SEORAKI MÄGI, LEND SOUL-TAIPEI
Täna teeme tutvust Seoraki mägismaaga, funikulöör viib meid Gwongeumsungi kindluse juurde. Siinsed vaated on ühtlasi dramaatilised kui ka imekaunid. Näeme mägedesse ehitatud hiiglasliku Buddha kuju ja Shinheungsa templit. Looduse majesteetlikus ja kaunid vaated täidavad tänase päeva!
Suundume tagasi Souli. Lend Soul–Taipei (kellaajad täpsustamisel). Majutus kahel järgneval ööl Taipeis.
Söögikorrad: hommikusöökSupersoodushind 4499 €
** Supersoodushind kehtib kõikidele kiiretele broneerijatele, broneerides reisi kuni 31. detsembrini. Supersoodushinnale ei rakendu võimalikud lisasoodustused.