Kreeka on olnud viimastel aastatel eestlaste kõige armastatum sihtkoht ja Kreekasse tõepoolest tasub tulla, sest siin on kõik, mida puhkaja ihkab: soe ja puhas meri, kaunid rannad, ülipõnevad ja fantaasiat erutavad rännakud ajaloo- ja kultuuri radadel.
Peloponnesose poolsaarel asuv sümpaatne linnake Tolo pakub puhkajale ehtkreekalikku stressivaba puhkust. Kõik on siinsamas ja lähedal: hellitavalt soe meri ja kena liivarand, väike sadam, kust saab võtta ette rännaku lahesopis asuvatele saarekestele. Traditsioonilised külad Assini, Vivari ja Drepano on ainult mõne kilomeetri kaugusel – paras jalutuskäik tutvumaks kreeklaste igapäevaeluga. Või hoopis võtta ette matk Profitis Iliase mäele ja nautida lummavaid vaateid tsitrusepõldudele, rannikule ja merele.
Lugege Kreeka kohta lähemalt siit >
turvaline ja stressivaba
puhtad liivarannad ja kristallselge meri
paljud kuulsad kultuuri- ja ajaloomälestised on lähedal ja puuduvad pikad bussisõidud
rikkalik ekskursiooniprogramm
suurepärane valik traditsioonilisi söögikohti (tavernad, restoranid)
ehtkreekalik vahetu väikelinna atmosfäär
Reisikava
1. päev LEND TALLINN-RIIA-ATEENA, KORINTHOSE KANAL - TOLO
Kogunemine kell 07:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo infoleti juures, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 09:05-09:55 ja Riia-Ateena kell 11:10-14:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber BT312/BT611 ). Palume kontrollida reisi väljumise kellaaega ka vahetult enne reisi!
Ateena lennujaamast sõidame Tolosse, mille käigus meie reisijuht annab Teile praktilist infot ja vastab küsimustele. Teel peatume Korinthose kanali ääres.Kuulus Korinthose kanal. Vana Korinthose hiilgeaeg oli 8. sajandil eKr ja kestis seni, kuni roomlaste väepealik Mummius selle 146. aastal eKr hävitas. Korinthose hiilguse põhjuseks oli selle asukoht Isthmose maakitsusel, kaubateede sõlmpunktis. Kauplemise ja sõjakäikude hõlbustamiseks oli nii mõnigi valitseja mõelnud kanali kaevamisele, kuid selleni jõuti alles 19. saj lõpus. Kanali pikkus on 6,3 km, kõrgus umbes 80 m ja laius 25 m. Mõõtude kirjeldamine aga ei suuda edasi anda vaadet, sest sillalt on näha nii Joonia kui Egeuse meri, Attika ja Peloponnesose mäed. Majutus seitsmel järgneval ööl Tolos hotellis (hotellivalik reisikava lõpus).
Õhtut soovitame nautida ühes paljudest mereäärsetest tavernidest.
2. päev OLÜMPIA - ARKAADIA
Sõidame läbi Peloponnesose kaunite maastike Elise maakonda Olümpiasse. Siin Kronose mäe jalamil, pühaks peetud Altyse hiies oli üks kõige tähtsamaid antiikmaailma pühamuid, pühendatud inimeste ja jumalate isale Olümpose Zeusile. Siia kogunesid iga nelja aasta tagant atleedid, et osavus, sitkus ja vastupidavus pärjamängudel proovile panna. See on olümpiamängude sünnikoht. Olümpia pidustused olid antiikmaailmas niivõrd olulised, et ise aega hakati arvestama olümpiaadides. Tutvumine Arheoloogilisel alal näeme Hera ja Zeusi templit, gümnaasiumi ja palestrat. Olümpiastaadion oma täies hiilguses, kus igaüks saab jõudu proovida tõelises staadionjooksus. Võrratu kollektsiooniga muuseum.
Sõit Peloponnesose poolsaare südames asuvasse Arkaadia piirkonda. Suurematest teedest eemal on elugi siin sootuks teistsugune: rahulik, töine ja kogukonnakeskne. Vahelduvad maastikud ja meeleolukad külad. Peatume väikeseks jalutuskäiguks ja kohvipausiks vanas Lagkadia külas Arkaadia südames ligi 1000 meetri kõrgusel merepinnast.
3. päev VABA PÄEV
SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON: LAEVAKRUIIS HYDRA - SPETSES (lisatasu eest)
Päeva võib veeta nautides Tolo ehedat kreekalikku atmosfääri. Soovijatega suundume laevakruiisile Hydra ja Spetsese saartele.
Tolo sadamast alustame mereretkega, mis viib meid Saroni mere saartele Hydrale ja Spetsesele. Romantiliste vaadetega Hydra on kuulsusrikka ajalooga saar, mis andis suure panuse kreeklaste vabadusvõitlusesse 19. sajandil ja siin elanud laevaomanikke ja kapteneid austatakse tõeliste sangaritena. 20. sajandi keskpaigas avastatakse Hydra uuesti tänu siin maalinud kunstnik Gikase töödele ja muidugi maailmakuulsatele filmidele, mis vändati Hydral: „Poiss delfiinil“ ja „ Tütarlaps mustas“. Hydrast on saanud paljude loomeinimeste eneseleidmise paik, see on maagilise atmosfääriga paik, kus piire eirav maailm eksisteerib kõrvuti traditsioonilise elurütmiga. See on saar, kus on ainult paar kilomeetrit teid ja ainsaks transpordivahendiks on eeslid ning muulad. Autod ja mootorrattad on saarel keelatud. Sadamapromenaad on palistatud kohvikutest ja suveniiripoodidest, siitsamast promenaadilt saab rentida ka kohaliku takso – eesli või muula ja ette võtta muljeterohke retke kauni linnakese tänavatel.
Spetsese saare tähendus kreeklaste jaoks on eriline, sest siin elas vabadussõja kangelane naisadmiral Laskarina Bouboulina. 19. sajandil saab Spetses glamuurse kõrgseltskonna puhkusepaigaks ja siia ehitati mitmed pilkupüüdvad hotellid ja uhked villad. Vanast sadamast võtame ette väikese jalutuskäigu valgeksvõõbatud linnas: kaunid kivimosaiigid tänavatel, rohelusse uppuvad villad ja Kreeka parimad amigdolatad – mandlijahust valmistatud hõrgutised. Kreekas öeldakse, et kui soovid taaskord oma armastuse suurust tõestada, tuleb kallimat kostitada just Spetsese amigdolataga!
NB! Päeva jooksul võimalik ka ujuda, soovi korral ujumisasjad kaasa!
Väljasõidu toimumine sõltub ilmastikutingimustest.
4. päev ATEENA
Ateena on linn, mida ei saagi ühegi teise linnaga maailmas võrrelda. See on unikaalne, kordumatu linn, mille linnamaastikes valitseb totaalne sasipundar erinevatest ajastutest ja stiilidest. Ateena on otsekui teatrietendus, kus domineerib ainult üks näitleja – linna südames Akropoli kaljul valendav Parthenoni tempel. Rohkem kui tuhat aastat on Akropolis olnud Ateena sümbol - lüli, mis ühendab võimsa antiiktsivilisatsiooni tänapäevaga. Paik, kus on olnud nii tempel, kirik kui ka mošee, mõjub meile sama aukartust äratavalt kui selle hiilgeajal. Agoraa (turuplats) Akropoli jalamil ei olnud mitte ainult linnriigi ärielu keskus, vaid ka poliitika-, kultuuri- ja usuelukeskus. Plaka on tänapäeva Ateena vanim ja kauneim piirkond, kus kitsaste trepp-tänavate labürint kulgeb väljakult väljakule. Siin on võimalik jalutada ja suveniire osta või lihtsalt puude varjus külma kohvijooki frappet nautida ning tunda ennast mõnusalt Euroopa kõige mittepealinnalikumas pealinnas.
5. päev EPIDAUROS - POROS - VIVARI
Epidauros oli antiikmaailma tähtsamaid pühamuid, kus austati artikunsti jumalat Asklepiost. Palverändurid saabusid siia, et saada kosutust tervisele või turgutust hingele. Epidaurose pühamu teater on suurepäraselt säilinud ning on tänapäevalgi veel etenduste toimumise kohaks. Epidaurose teater on Vana-Kreeka teatritest kuulsaim. Suurepärane akustika – orkestral sosistatu on kuuldav ka tagumistes ridades. Selle põhjuseks peetakse ehitusel kasutatud erakordselt kvaliteetset marmorit ja 52 istmerea paigutust, millelt heli kõikjale ühtlaselt peegeldub ja kandub 14 000 vaatajani. Tutvumine arheoloogilise ala ja muuseumiga.
Sõit jätkub Argolida poolsaare mägistel teedel, kust avanevad vapustavad vaated. Vanad külad ja suhkrupäid meenutavad marmorimaardlad.
Porose saart lahutab rannikust ainult kitsuke veelahe. Antiikajal asus siin Poseidoni pühamu ja Kreeka mütoloogia tunneb seda paika Theseuse lugudest. Saare pealinn on tänapäeval sümpaatne linnake – mõnus paik puhkuseks ja jalutuskäikudeks. Sinivalged majad, väärikad häärberid, varjulised tänavad ja hubased tavernid pakkumas hõrgutavaid mereande.
Argolise lahe rannikul asuvad mitmed vanad kalurikülad. Vivari külake on peitunud rannikult kõrgemate nõlvade varju. See on traditsiooniline kalurite küla, kus asuvad väga armastatud kalatavernid. Tavernid asuvad siin otse rannaliival ja kõik, mis lauda tuuakse on värske ja armastusega valmistatud.
6. päev SPARTA - MYSTRAS
Päevane ekskursioon viib meid Peloponnesose poolsaare Lakoonia piirkonda, mis asub eemal suurtest keskustest ja on suutnud säilitada paljutki, mida rändaja Kreekast otsima tuleb. 13. sajandil frankide rajatud Mystras kujunes 14. – 15. sajandil tähtsaimaks Bütsantsi keskuseks Kreekas. See oli võimsalt kindlustatud linn, mis seisis valvurina vanal teel Lakooniast Messeniasse järskudel Taygetose mäe nõlvadel. Pärimuse järgi krooniti siin viimane Bütsantsi keiser Konstantinos XI, kes langes 1453. aastal Konstantinoopoli müüridel. Täna on see on vapustavalt kaunis varemete linn, kus on säilinud tänavad, väljakud, kirikud, kloostrid ja valitsejapalee. Suurepärased freskod ja imeline arhitektuur.
Sparta on ajaloos olnud olulisemaid linnu mitte ainult Kreeka, vaid kogu Euroopa kultuuriloos ja siit pärinevad mitmedki tänapäevased arusaamad riigi ja ühiskonna korraldusest. Aeg ei ole paraku kuigi palju alles jätnud kunagisest Sparta hiilgusest, kuid elu kestab siin edasi ja tänapäevane Sparta on sümpaatne väikelinn, mille linnamaastikke iseloomustab omanäoline neoklassitsistlik arhitektuur. Vaatame legendaarse Termopüülide kangelase Leonidase kuju ja tutvume põgusalt Sparta linnaga.
7. päev PELOPONNESOS: MÜKEENE - NAFPLIO - NEMEA
Ekskursioon Peloponnesose poolsaarel. Peloponnesose poolsaar on mõneski mõttes Kreeka alguste algus. Siin sünnivad müüdid ning kuulsusrikas Mükeene seisab Kreeka ajaloo lätetel. Siin leiavad aset kreeklaste vabadusvõitluse olulisemad sündmused 19. sajandil.
Teisel aastatuhandel eKr oli Mükeene Kreeka tsivilisatsiooni tähtsamaid keskusi – kants, mis domineeris Kreeka lõunaosa üle. Umbes 1350. eKr rajatud kindlustused ülalinnas on rajatud nn kükloopilises stiilis, sest müürides kasutatud kiviplokid olid nii suured, et hilisemad kreeklased ei uskunud, et inimesed oleksid võimelised neid tõstma. Nii sündiski uskumus, et need müürid olid kokku tassitud suurte ja tugevate mütoloogiliste tegelaste – kükloopide poolt. Tutvume arheoloogilise ala ja muuseumiga.
Nemea on parimate Kreeka punaste veinide kodu. Siinsetel päikeseküllastel ja viljaka pinnasega nõlvadel on veini toodetud juba 5. saj eKr. Antiikmaailmas tuntud vein fliasion arvati olevat Heraklese veri, sest just Nemeas võitles too kangelane lõviga ja tema verepiiskadest kasvas viinamari, mida tuntakse nimega Agiorgitiko.
Nafplio linnake asub kitsukesel poolsaarel Palamidese kalju ja lahesopi vahel. Paljud kreeklased ütlevad, et see on kõige ilusam linn kogu Hellases. Roosakas-lilladesse bugenvilleatesse uppunud linnahäärbrid ääristavad kitsukesi marmortänavaid, mis kulgevad korrapärase rütmiga linna peaväljakule, kus pea alati on rahvarohke. Meeleolukas sadamapromenaad ja maalilised trepptänavad, mis on ääristatud neoklassitsitlikus stiilis majadega.
8. päev LEND ATEENA-RIIA-TALLINN
Aeg suunduda Ateena lennujaama. Lend Ateena-Riia kell 15:05-18:20 ja Riia-Tallinn kell 19:55-20:45 (BT612 ja BT317).
Majutus ja hinnad
Hotell Frini
Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Broneeri
Rannas
Keskuses
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Soodustus kolmandale inimesele
70€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Tolo, majutus kaheses toas hommikusöökidega
Hotell Frini*** on hea asukohaga hotell Tolo keskuses, ranna ääres. Rõduga ruumikad toad on moodsa interjööriga. Konditsioneeriga tubades on TV, telefon, külmik. Vannitoas on föön ja tualetitarbed. Hotelli külastajatel on võimalus kasutada partnerhotelli basseini. Võimalik kolmene majutus.
Hotell Paradise Lost
Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Broneeri
0.15 km merest
Keskuses
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Soodustus kolmandale inimesele
70€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Tolo, majutus kaheses toas hommikusöökidega
Hotell Paradise Lost*** on elegantne majutus ümbritsetud palmi- ja banaanipuudest. Hotellil on päevitusalaga bassein ja lastebassein, Kaunis liivarand on 150m kaugusel. Maitsekalt sisustatud moodsa interjööriga toad on ruumikad. Toad on varustatud konditsioneeri ja rõduga, tubades on TV, külmik, dušš,wc. Vannitoas on föön ja tasuta tualetitarbed. Võimalik kolmene majutus.
www.paradiselost.gr
Reisi hind
Hind sisaldab:
- lennupiletid lendudele Tallinn-Riia-Ateena ja Ateena-Riia-Tallinn (Air Baltic liinilennud);
- lennujaamamaksud, käibemaks;
- sõit mugava bussiga vastavalt programmile;
- 7 ööd valitud hotellis Tolos (2-in toad), 7 hommikusööki;
- ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus.
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik:
- ühene majutus hotellis;
- tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada reisitõrkekindlustuse!
Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad
- Mükeene arheoloogiline ala ja muuseum 12 €, al 65 a 6 €
- Epidaurose teater ja muuseum 12 €, al 65 a 6 €
- Olümpia arheoloogiline ala ja muuseum 12 €, al 65 a 6 €
- Ateena Akropol 20 €, al 65 a 10 € (ettetellimisel ja tasumisel) , alla 25 a tasuta
- Ateena agoraa 8 €
- Hydra laev 40 €
- Nemea vein 15 €
- Mystras 12 €, al 65 a 6 €
- Porose laev 2 €
- Bouboulina muuseum 6 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast! EU liikmesriikide pensionäridele vastava tunnistuse esitamisel riiklikes muuseumides soodsamad hinnad.Lisainfo
- Hotellidesse registreerumine on vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele alates kl 14:00. Hotellides on pagasi hoiustamise võimalus.
- Kreeka hotellide taseme hindamisel kasutatakse ABCD kategooriaid. Tähekategooriad ei pruugi vastata Euroopa tärnikategooriatele.
Lennuinfo liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg, mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x20 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis kuni 100 ml pakendites
ning mis on pakendatud ühte läbipaistvasse korduvsuletavasse kuni üheliitrilise mahutavusega plastkotti.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
Reisiprogrammis toodud päevade järjekord võib muutuda. Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!Viisa ja dokumendid
Kreekasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) aluse