1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Kogunemine kell 10:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoleti kõrval, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 12:20-16:55 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1422).
Palume kogunemis- ja lennuaegu kontrollida kavahetult enne reisi.
2. päev LEND ISTANBUL–ANTANANARIVO, ANTANANARIVO BUSSITUUR
Jätkulend Istanbul-Antananarivo kell 02:10-15:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK160). Saabudes lennujaama vormistame viisa (tingimused reisikava lõpus) ja vahetame kohalikku raha jne.
Esmatutvus Madagaskari pealinna Antananarivoga. Linna tõeline tuiksoon on L’Avenue de l’Indépendance – elav peatänav, mis on ääristatud 20. sajandi esimesel poolel ehitatud kaubakaaristutega ja mis kulgeb ajaloolise Soarano vaksalihoone juurde.
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas, õhtusöök
3. päev LEND ANTANANARIVO–MORONDOVA, BAOBABIDE ALLEE
Transfeer lennujaama ja lend Antananarivo-Morondova (kellaaeg täpsustamisel).
Morondavo linnake asub Madagaskari läänerannikul, samanimelise jõe suudmes. Piirkond on olnud kunagi lokkavate troopiliste metsadega ala, mis küll tänapäeval on pidanud alla vanduma uute kultuurmaastike loomisele inimeste poolt. Põhiliselt on võimsad metsad pidanud taanduma suhkruroo istanduste ees. Hoolimata sellest on just Morondava piirkond parimaks paigaks näha suursuguseid ahvileivapuid, mida kasvab siin mitu erinevat liiki. Kogu maailmas on baobabe kirjeldatud 9 erinevat liiki, neist tervelt kuus kasvavad looduslikult Madagaskaril. Mõnikümmend kilomeetrit Morondava linnast asub kuulus baobabide avenüü, kus kasvab kompaktselt kümneid puid. Ja kuigi ka siia on inimtegevus jätnud oma jälje, on meil suurepärane võimalus imetleda ligi 800-aastate hiiglaste kuninglikku ilu. Kohaliku pärimuse järgi on need puud pühad, sest usutakse, et neis elavad esivanemate hinged.
4. päev MORONDOVA
Päeva veedame Morondovas. Aega saab veeta hotelli basseini juures, kus puude otsast jälgivad meid leemurid. Samuti saab tutvuda Madagaskari linnu- ja loomariigi esindajatega hotelli väikeses loomaaias. Vaatame ringi külas ja tutvume kohalike igapäevaeluga.
Soovijatele lisatasu eest päevane väljasõit Mosambiigi kanali rannikule Kirindy Mitea rahvusparki. 72 000 hektari suuruses pargis elab palju endeemilisi looma- ja taimeliike ning siin on väidetavalt maailma suurim primaatide tihedus. Õhtusöök hotellis.
5. päev MORONDOVA – ANTSIRABE
Varahommikul alustame teekonda Antsirabesse. Mitmekesised maastikud ja kaunid loodusvaated. Teekond kulgeb suurte jõgede sängides saatjateks majesteetlikud mäed. Lühipeatused teel, et tutvuda kohaliku eluoluga. Madagaskari suuruselt kolmas linn Antsirabe asub ca 1500 m kõrgusel merepinnast ja on hinnatud oma mõõduka kliima ja mineraalveeallikate poolest. Linna saabumisel tutvume ülevaatlikult linnamaastikega.
6. päev ANTSIRABE – RANOMAFANA
Algab teekond Ranomafana rahvusparki. Bussiretkel näeme mitmekesiseid maastikke ja kauneid loodusvaated, piirkonnas kasavavad ka endeemilised tapia-metsad. Lühipeatused teel, et tutvuda kohaliku elu-oluga. Ambositra linnake on tuntud käsitöömeistrite keskus, kus vanad traditsioonilised oskused on hinnatud ka tänapäeval. Õhtupoolikul saabumine Ranomafana rahvuspargi keskusesse.
7. päev LOODUSRETKED RANOMAFANA RAHVUSPARGI VIHMAMETSAS
Tänase päeva veedame tutvudes Ranomafana rahvuspargiga.
Ranomafana on Madagaskari üks kuulsamaid rahvusparke, mis on rajatud 1991. aastal ja koos teiste Madagaskari rahvusparkidega kantud maailma looduspärandi nimekirja 2007. aastal. Kogu pargi territoorium on kaetud tihedate vihmametsadega. Siinsed igihaljad metsad lummavad mitmekesiste taimekooslustega (bambused, erinevad sõnajalad, orhideed). Ranomafana metsad on koduks ühtekokku 12 eri liiki leemurile, siin elutseb 118 linnuliiki, millest paljud on muutunud üliharuldaseks. Loomulikult võime siin kohata ka kameeleone ja kahepaikseid. Park pakub suurepärase võimaluse tunnetada ürgse looduse jõudu ja haprust.
Liigume pargis tähistatud radadel, kuid selleks, et tabada mõni põnev looma- või linnuliik, tuleb irduda ka tihnikusse. Pärastlõunal sõidame tagasi hotelli ja aeg puhkuseks ning lõunapausiks. Õhtupoolikul, pimeduse saabudes võtame ette veel ühe retke Madagaskari looduse rikkusega tutvumiseks. Proovime koos looduspargi giidiga üles leida mõned öise eluviisiga hiirleemurid ja kameeleonid.
8. päev RANOMAFANA – ANDRIGITRA
Alustame sõitu Andrigitrasse ja läbime erinevate malagassi hõimude asualad. Anja looduskaitsealal elab suhteliselt väikesel territooriumil suur (ligi 400 isendit) kattade (kassleemur) koloonia. Proovime siinsed asukad üles leida ja nendega lähemalt tuttavaks saada. Lisaks on võimalus kohtuda ka mõnegi põneva linnuliigiga. Ambalavao külas uurime kohalike paberimeistrite tegemisi. Paberi valmistamine jõuab Madagaskarile 12. sajandil koos moslemite vallutusega. Antemoro rahvas on oskused ja traditsioonid alles hoidnud ja kohalik käsitööna valminud paber on vägagi kuulus. Vahetame oma sõiduvahendi maastikuautode vastu ja jätkame teed juba off road maastikul. Võtame ette lühimatka rahvuspargis, et tutvuda siinsete kooslustega. Erinevad maastikud, taimekooslused ja muidugi võimalus kohata loomi-linde. Meile avanevad imelised vaated Tsaranoro orule. Vaatame külas kohalike toimetamisi ja räägime siinsetest traditsioonidest.
9. päev ANDRIGITRA – ISALO RAHVUSPARK
Alustame teekonda Isalo rahvusparki. Läbime taas erinevate hõimude territooriumid ja teeme peatusi kohaliku eksootikaga tutvumiseks. Pärastlõunal saabume Isalo rahvuspargi piirile. Pärastlõunased lõõgastumised ja õhtusöök hotellis.
10. päev ISALO RAHVUSPARK RETKED LOODUSES
Tänase päeva veedame Madagaskari suurimas ja tuntuimas Isalo rahvuspargis. Matk pargis on kokku ca 12 km vahelduval maastikul ja kuivas palavas kliimas. Loomulikult teeme matkarajal peatusi, et rääkida loodusest ja ka kohalikest tavadest. Kõrguste vahed matkal ei ole märkimisväärsed, kõnnime ettevalmistatud ja tähistatud matkateel teejuhiks pargi loodusgiid. Samuti on matkarajal võimalus kosutada end suplusega looduslikus kristallselge veega basseinis.
Isalo rahvuspark loodi 1962. aastal ja selle pindala on ca 815 km². Siinsetes maastikes domineerivad looduslikud liivakivist vormitud skulptuurkaljud, kanjonid ja põnevad taimekooslused. See on unikaalne võimalus kõndida juura-ajastu settinud merepõhjal. Näeme bara hõimu haudasid, räägime tapia-puudest ja proovime märgata linde ja loomi. Ühtekokku on pargis kirjeldatud ligemale 340 liiki taimi, 82 linnuliiki ja 14 liiki imetajaid. Pärastlõunal sõit tagasi hotelli. Õhtusöök hotellis.
11. päev ISALO – IFATY
Algab sõit India ookeani rannikule. Teele jäävad mitmete erinevate hõimude alad ja kaunid vahelduvad maastikud. Ilakaka piirkonnas on avastatud mitmed safiiri leiukohad. Tõsi, kaevandamine toimub siin poolillegaalselt oma reeglite järgi. Jalutuskäik Ilakaka külas, uurime küla eluolu.
Väikeses Zombitse rahvuspargis proovime leida leemureid ja erinevaid linde. Zombitse rahvuspark on ka väga toreda leemuriliigi sifaka elupaigaks ja eelkõige ongi meie huvi kohtuda siin selle suure leemuriga.
12. päev IFATY – RENIALA LOODUSKAITSEALA JA PÄEV RANNAMÕNUDEKS
Sõidame Reniala looduskaitsealale, kus saame tutvust teha piirkonnale iseloomulike kuivade ogametsadega. Kohaliku loodusgiidi juhtimisel tutvume taimede ja puudega, mis on kohalikus traditsioonis tuntud oma raviomaduste poolest. Kindlasti saame näha ka põnevaid putukaid ja hea vedamise korral ka mõnda leemuriliiki.
Ülejäänud päev on puhkuseks ookeani kaunil rannal.
Soovijatega jalutame lähedalasuvasse kalurikülasse, et tutvuda külaeluga. Võib ette võtta snorgeldamistuuri korallriffile või hoopis proovida, kuidas püsib lainetel piroog – kitsuke ühepuupaat. Õhtusöök hotellis.
13. päev IFATY, LEND TOLIARA-ANTANANARIVO
Hommikupoolik puhkuseks Ifatys. Seejärel transfeer Toliara lennujaama ja lend Toliara-Antananarivo kell 12:40-14:30.
14. päev ANTANANARIVO, LEND ANTANANARIVO-ISTANBUL
Tutvumine Antananarivoga. Linna alguseks võib pidada 17. sajandi algust, kui siia asusid Merina hõimud kuningas Andrianjaka juhtimisel. Looduslikule kõrgendikule rajati kuninga rova – palee. Suulise pärimuse järgi valvas paleed 1000 sõdalast ja nii hakati kõrgendikku ja hiljem ka linna kutsuma Antananarivo, mis tõlkes tähendab 1000 valvurit. Madagaskari suurim linn asetseb astmeliselt, keskmiselt 1300 meetri kõrgusel merepinnast. Linna kohal kõrgub kunagine Manjakamiadana palee ja koloniaalajastu peaministri residents. Siit avanevad sümpaatsed vaated kogu ümbrusele.
Aeg suunduda lennujaama. Lend Antananarivo-Istanbul kell 16:25-05:40.
Söögikorrad: hommikusöök, toitlustus TK lendudel hinnas
15. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Saabume Istanbuli. Lend Istanbul-Tallinn kell 08:45-11:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421).
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas
4999 €* / 5262 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele.
Hind sisaldab: