3. päev SÕIT SERENGETI RAHVUSPARKI ja SAFARI
Sõidame läbi Ngorongoro looduskaitseala Serengeti poole. Ngorongoro looduskaitseala on eriline, kuna on endiselt osa maasaide maa-alast, kelle külad looduskaitseala ääristavad. Mitmekesistes tingimustes on Ngorongoros välja kujunenud mitu looduslikku piirkonda: mägimetsad, sood, rohutasandikud, järved jm.
Edasi jõuame Serengeti rahvusparki, tutvume selle lõputu lagendikuga ning naudime võrratuid vaateid. Serengeti park moodustab Keenias asuva Maasai Mara kaitsealaga Aafrika tuntuima looduspargi. Seda peetakse eheda ja puutumatu Aafrika looduse näiteks ning siinne liigirikkus on kindlasti muljetavaldav. Lõunasöök pikniku stiilis. Rahvuspargi lõunaosas asuvad ääretud rohumaad, keskosa on savannide päralt, põhjaosa mäed vahelduvad lopsakate orgude ja rohumaadega ning on kaetud tiheda metsaga. Pärastlõunane safari rahvuspargis.
Majutus kõigi mugavustega telkmajades pakub tõelise elamuse Serengeti rahvuspargis. Maitsev õhtusöök ja õhtu lõkke ääres Aafrika tähistaeva all on Serengeti rahvuspargi külastuse lahutamatuks kaaslaseks.
4. päev SERENGETI RAHVUSPARGI SAFARI
Tänase päeva veedame Serengeti rahvuspargis. Seda piirkonda läbiv iga-aastane gnuude ränne on maailma suurim maismaaimetajate ränne, kus võib korraga olla liikvel kuni miljon looma. Võimalus on näha elevante ning rohumaal ka kaelkirjakuid, gaselle ja antiloope. Rahvuspark on tuntud ka erinevate kiskjate poolest. Kuulsaimad neist on muidugi lõvid, kuid siit leiab ka gepardeid, leoparde, hüääne, šaakaleid jt. Serengeti on suurepärane paik linnuvaatluseks ning siin võib kohata ligi 500 liiki linde. Lõunasöök pikniku stiilis.
Hilisel pärastlõunal suundume tagasi ööbimiskohta. Aeg puhkuseks ning päikeseloojangu nautimiseks.
5. päev NGORONGORO KRAATRI SAFARI
Väljasõit Ngorongoro kraatrite kaitsealale (UNESCO). Piirkond on nime saanud Ngorongoro kraatri järgi, mis on tegelikult maailma suurim kaldeera – hiigelkraater, mis on tekkinud vulkaanitipu kokkuvarisemisest. Vaade kraatri servalt 600 m sügavusele ja umbes 20 km läbimõõduga kraatri põhjale on väga võimas. Kraatri põhja katab peamiselt rohumaa mõne puudesaluga. Loodus on siin väga mitmekesine ja imetlusväärne loomastik elutseb siin aastaringselt, kuna vee- ja rohupuudust sellel alal ei ole. Siin võib kohata musta lakaga lõvisid, ohustatud musti ninasarvikuid, gnuusid, sebrasid, elevante, jõehobusid, šaakaleid ja hüääne. Lõunasöök pikniku stiilis. Hilisel pärastlõunal sõidame Karatusse meie ööbimispaika.
6. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS või VALIKSAFARI MANYARA RAHVUSPARKI (lisatasu eest)
Varane hommikusöök ning sõit Manyara järve safarile. Rahvuspark on küll üks Tansaania väiksemaid, kuid siin on rikkalikult eri ökosüsteeme savannidest igihaljaste metsadeni. Idakaares asuv järv ning läände jääv Manyara kaljusein pakuvad kauneid vaateid ning külluslikke looduselamusi – akaatsiametsad, vihmametsad, baobabipuid täis kaljunukid, kuumaveeallikad, sood ning muidugi Manyara järv ise. Vihmahooajal peatuvad järve ääres tuhanded flamingod. Kuivaperioodil on rahvuspark suurepärane just suurte imetajate jälgimiseks. Siin elavad elevandid, jõehobud, sebrad, kaelkirjakud ja pühvlid, aga ka hüäänid ja leopardid. Rahvuspargi tuntuim loom on lõvi – need raskesti tabatavad loomad ronivad siin lausa puude otsas. Pärast piknik stiilis lõunat sõidame uudistama Karatu turgu ja ümbrusega tutvuma.
7. päev MTO WA MBU ja TANSAANIA HÕIMUD, LEND KILIMANJARO-SANSIBAR
Tänase päeva pühendame Tansaania kultuurile. Esmalt tutvume maasai küla – bomaga – ja õpime tundma maasai hõimu kultuuri. Saame osa nende igapäevaelust, tutvume käsitööd ja ehteid tegevate maasai naistega. Nende valmistatud kõrvarõngaid, käevõrusid, kaelakeesid ja muid käsitööeheteid on võimalik suveniirina ka koju kaasa osta. Meil avaneb võimalus tantsida koos kohalikega traditsioonilisi tantse.
Edasi sõidame Mto wa Mbusse, mis on üks esimesi turismipiirkondi regioonis ja siiani üks populaarsemaid kultuurisihtkohti Tansaanias. Siin elavad koos mitmed eri hõimud ja just eri hõimude ja tavade kooseksisteerimine on Tansaaniale väga omane. Jalutame läbi riftioru jalamil asuvate farmide ja rohelise oaasi ja tutvume piirkonnas elevate hõimude igapäevaeluga. Võimalusel vaatame chaga rahvast villimas traditsioonilist banaaniõlut mbegget. Tutvume Kigoma küla farmeriga, kes toodab Tanganjika järve ääres kasvavatest palmipuudest palmiõli ning kohtume rangi rahvaga Kondoas, kes kasutavad kohalikku papüürust kaunite vaipade ja korvide valmistamiseks. Mbugwe rahvas näitab, kuidas jahvatada erinevaid teravilju traditsiooniliste veskikividega. Vaatame, kuidas Mto wa Mbu rahvas ehitab kohalikke mudaonne. Tutvume ka ühe Aafrika vanima traditsioonilise rauasulatamistehnoloogiaga. Lisaks valmistatakse savimullast savinõusid. Lõunasöök pikniku stiilis.
Lend Kilimanjaro-Sansibar (kellaajad täpsustamisel). Saabume Sansibari lennujaama, transfeer hotelli.
Sansibari korallsaar on maailmakuulus oma imekaunite valgete liivarandade ja palmidega ääristatud rannariba poolest – see on tõeline paradiis. Saarel on säilinud vürtsi- ja kookospähkliistandusi, viimased säilinud looduslikud metsad on looduskaitse all. Siin on viljakas pinnas ning puu- ja juurvilju kasvatatakse aasta läbi. Saarel kasvatatakse ka riisi, mis on juba justkui rahvustoit. Külarahvas elatub kalastamisest ja mererohu kasvatamisest.
8. päev SANSIBARI PUHKUS
Hommikusöök. Päev rannapuhkuseks.
9. päev SANSIBARI PUHKUS ja TROOPILINE MEREREIS
Hommikusöök. Ekskursioon traditsioonilistel rannasõidulaevadel, daudel. Neid ühemastilisi araabia purjekaid on juba sajandeid ehitatud samade plaanide järgi. Ekskursioon algab Fumbast, mis on Menai lahe kaitseala avastamiseks imeline alguspunkt. Piirkonnas leidub kauneid asustamata saari ning siin on küürdelfiinide ja afaliinide elupaik. Delfiine on näha ligi 90% ekskursioonidest. Kwale leetseljaku korallrahudel tehakse snorgeldamispeatus. Siis on aeg kiireks värskenduseks ning edasi suundume Kwale saarele tamarindi puude alla, et lõunat süüa. Pärast lõunat on võimalik päevitada või külastada kaunist mangroovilaguuni. Seiklushimulistel on võimalik võtta ette lühike retk kohalike kanuude, ngalawadega.
10. päev SANSIBARI PUHKUS ja STONE TOWN
Hommikusöök. Päev rannapuhkuseks. Võimalik jalutada mööda lõputuid valge liivaga kaetud randu ning kasta end India ookeani laintesse.
Teeme väljasõidu ka Sansibari vanalinna Stone Town’i, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Linnas on tunda nii Ida-Aafrika, Araabia, India, Pärsia kui ka Euroopa vallutajate, kaupmeeste ja meresõitjate mõjutusi. Kitsaste tänavate labürint pakub hetkelist varju troopilise päikese eest.
Sõidame vürtsifarmi, et õppida kõike vürtsi kasvatusest, külastame kohaliku kooli ja sööme ehtsa Suahiili lõuna kõrgete palmipuude varjus.
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök11. päev SANSIBARI PUHKUS
Hommikusöök. Päev rannapuhkuseks.
Söögikorrad: hommikusöök12. päev LEND SANSIBAR-ISTANBUL ja ISTANBUL-TALLINN
Transfeer lennujaama. Varahommikul lahkume Tansaaniast. Lend Sansibar-Istanbul ja lend Istanbul-Tallinn (kellaajad täpsustamisel).
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas
2025. aasta reisi programm ja hind täpsustamisel
4399 €* / 4630 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele.
Reisi hind sisaldab:
Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus 2x 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.
Siselennul on pagasi piirang 23kg / reisija.
Tansaanias on kombeks anda teenindajatele jootraha. Jootraha ootavad pakikandjad hotellides, kelnerid restoranides jne. Samuti palume arvestada jootrahaga kohalikule giidile ja džiibijuhtidele jne.
Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee. Kuigi risk nakatuda Tansaanias malaariasse on suurem vihmaperioodil, soovitame kasutada malaariatablette terve reisi jooksul.
Meie reisi toimumise ajal on Tansaanias kuiv periood. Soovitame kaasa pakkida Tansaania safaritele pastelsetes toonides mugav ja õhku läbilaskev riietus. Aafrika ööd võivad olla jahedamad, seega ka õhtuks oleks mõistlik kaasa võtta jakk.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!