Vietnam on imeline segu vanast kultuurist, looduse vapustavast ilust ja inimeste sõbralikkusest. Vietnamis on värvid värvilisemad, maastikud selgemad ja maitsed ning lõhnad aasiapäraselt teravad.
Lugege Vietnami kohta täpsemalt
siitReisikava
1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Kogunemine kell 17:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 19:35-23:15 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424).
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas
2. päev LEND ISTANBUL-SAIGON, SAABUMINE SAIGONI
Lend Istanbul-Saigon kell 02:10-16:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK162).
Tere tulemast Vietnamisse! Sõidame läbi pulbitseva, Vietnami suurima metropoli, Ho Chi Minhi kesklinna. Ho Chi Minh City, tuntud ka kui Saigon, läbis nimemuutuse pärast Põhja- ja Lõuna-Vietnami taasühendamist 1976. aastal. Linna ametlik nimi on Ho Chi Minh City, mis sai nime revolutsioonijuhi Ho Chi Minhi järgi. Paljud kohalikud elanikud kutsuvad linna aga endiselt Saigoniks.
Majutume kahel järgneval ööl kesklinnas hotellis ning soovijatel on võimalik suunduda juba iseseisvalt väikesele jalutuskäigule või õhtusöögile.
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas
Majutus: hotell Aristo****
3. päev SAIGON
Tänase päeva veedame legendaarses Saigonis. Nguyen Hue on kaunis linnapromenaad, mida raamistab ajalooline linnamaastik ja mille kohal kõrguvad omakorda tänapäevased kõrghooned. Kaunis koloniaalarhitektuur, sümpaatsed restoranid ja luksuslikud kaubanduskeskused. Uudistame Notre Dame'i katedraali ja Old Sai Goni postkontorit. See Vana Saigoni postkontor ehitati Prantsuse koloniaalperioodil 19. sajandi lõpus ning selle kujundas Gustave Eiffel. Postkontori sees saab imetleda kõrgete kaarlagede ning kaunite kahhelmosaiikidega suurejoonelist saali. Peasaal on endiselt kasutusel toimiva postkontorina, nii et saame siit juba oma esimesed postkaardid ja margid osta ning koju lähedastele saata.
Edasisel bussituuril linnas näeme Iseseisvuspaleed ja põnevaid vaateid suurlinnale. Vietnami sõdade muuseum, kus meenutame traagilisi hetki ajaloost: Vietnami sõda, esimene Indohiina sõda. Muuseumis on palju originaalesemeid ja dokumente. Tutvume sõjatunnelite ajalooga.
Seejärel jalutame Ben Thanhi turul, kus müüjad pakuvad laia valikut kaupu ja käsitööd. Õhtupoolikuks jätame vaba aega, et vaba aega linnas veeta ja kohaliku ülimaitsva köögiga tutvust teha.
Soovijatel on võimalik tõusta liftiga Bitexco torni 49. korrusel paiknevale vaateplatvormile, See on üks Ho Chi Minhi linna ikoonilisemaid pilvelõhkujaid kõrgusega 262,5m olles seega Vietnami üks kõrgemaid ehitisi üldse.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Aristo****
4. päev MY THO – CAN THO
Lahkume Saigonist ning võtame ette retke, et tutvuda suursuguse ja võimsa Mekongi jõe deltaga. Mekongi jõgi saab alguse Tiibeti mägedest, voolab läbi Laose, Tai, Myanmari, Kambodža ja suubub lõpuks Vietnamis. Meie paadireis algab My Thost, püüame fantastilisi vaateid: ujuvad kalakasvandused, mitmed saarekesed. Teeme peatuse kuulsal Ükssarviku saarel, mis kannab kohalikku nime Con Thai Son. Jalutame mööda külateid, mida ääristavad lihtsad majad, lopsakad puuviljaaiad ja rohelised riisipõllud. See meeldiv jalutuskäik annab hea võimaluse näha kohalikku elu lähedalt, maitsta puuvilju, nautida traditsioonilist muusikat külaansambli esituses ja proovida meeteed kohalikus mesilasfarmis. Kitsad kanalid on Mekongi delta elusooned ja meiegi sõidame edasi juba väikeste sõudepaatidega, et selles labürindis seigelda.
Seejärel asume uuesti oma mootorpaadile, et sõita üle Ben Tre Phoenixi saarele - "kookospähkli kuningriiki". Jalutame külas ja uurime külaelanike traditsioonilist elustiili. Pärast paadiretke deltas sõidame Mekongi delta suurimasse linna Can Thosse ja majutume hotellis.
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: hotell Iris***
5. päev CHAI RANGI UJUV TURG – LEND DA NANGI
Mekongi delta ujuvad turud on midagi sellist, ilma mida nägemata ei tohiks siit edasi liikuda. Pärast varajast hommikusööki lahkume hotellist, sest turud tegutsevad just varahommikust keskhommikuni. Sõidame paadiga mööda Mekongi jõge allavoolu Cai Rangi ujuvturu poole. Siin on säilinud traditsiooniline kauplemisviis: iga paat müüb tavaliselt ühte kindlat kaupa, olgu selleks kõrvitsad, ananassid, suhkruroog vms. Et kliendid näeksid, kust osta, riputavad müüjad selle kauba paadi kõrgeimasse ossa. Liigume troopiliste puuviljadega kuhjatud ujuvlettide vahel, teeme kaupa ja naudime erakordseid hetki!
Tagasiteel Can Thosse saame näha ka üle Hau jõe rajatud tross-silda.
Suundume lennujaama ja jätkame juba lennukiga teekonda Kesk-Vietnamisse Da Nangi. Lend Can Tho-Da Nang kell 11:35-13:05 (lennunumber VJ702).
Külastame kuulsat Chami muuseumi, mis asub hoones, kus varem asus
Ecole Francaise d’Extreme Orient (Prantsuse Kaug-Ida Instituut). Muuseumis näeb põnevat väljapanekut Champa kuningriigi ajast.
Seejärel sõidame Hoi Ani ning majutume neljal järgneval ööl rannaäärses viietärni resort-hotellis.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: resort hotell Palm Garden Resort Hoi An*****
6. päev HOI AN – TRA QUE KÜLA RATTATUUR
Täna tutvume kohaliku eluga Hoi Ani ümbruses võttes ette lühikese rattamatka. Rattamatk on jõukohane igaühele. Soovi korral saame pakkuda alternatiivset transporti.
Külateed annavad suurepärase võimaluse põgeneda sagiva linnamelu eest ja kogeda tõelist kohalikku elu lähemalt. Sõidame jalgratastega riisipõldude ja jõgede ning kanalite vahel, saatjaks laisalt mõnulevad vesipühvlid. Tra Que küla inimesed kasvatavad köögivilja ja varustavad sellega kogu Hoi Ani piirkonda. Teel näeme külaelanikke tegemas oma igapäevast tööd: kastetakse ja väetatakse põlde, kogutakse saaki ja palju muudki. Võib juhtuda, et kohalikud inimesed kutsuvad meidki põllule appi. Lõunasööki pakutakse täna kohalikus majapidamises, kus saab toidu valmistamisel ka ise osaleda.
Pärast lõunat sõidame tagasi Hoi Ani vanalinna ja alustame Hoi Ani linnaga tutvumist. Teeme jalutuskäigu läbi vana kvartali ja tutvume selle peamiste vaatamisväärsustega. Kaetud sild, mille ehitasid 16. sajandil Jaapani kaupmehed, et ühendada erinevad kvartalid omavahel. Kaubanduskeraamika Muuseumis eksponeeritakse palju möödunud aegade mälestisi ja tutvustatakse selle sadamalinna päritolu. Phung Hungi maja on Jaapani ja Hiina arhitektuurielementide omapärane segu. Selle ajaloolise maja ehitas Vietnami perekond kaks sajandit tagasi ja on seda armastusega hoidnud seitsme põlvkonna jooksul. Näeme ka Chua Ongi pagoodi ja nn Phuc Kieni koosolekusaali.
Õhtul vaba aeg, saame nautida roogasid erinevates restoranides ja jalutada linnatänavatel.
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: resort-hotell Palm Garden Resort Hoi An*****
7. päev HOI AN – VABA PÄEV PUHKUSEKS, SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON MY SON PÜHAMUSSE
Vaba päev puhkuseks Hoi Anis. Soovijatele väljasõit My Soni pühamusse (lisatasu eest).
My Son Sanctuary on ajalooline ja arheoloogiline ala, mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse ja on tuntud oma iidsete hinduistlike templite ja religioossete struktuuride poolest. My Son oli ajalukku kadunud Chami impeeriumi vaimne keskus olles ehitatud selle kadunud tsivilisatsiooni poolt 4. ja 14. sajandi vahel.
Sõjakas, Malaisiast tulnud, rahvas valitses siin piirkonnas pikki sajandeid, olles suureks konkurendiks khmeeridele. Siia rajasid nad oma religioosse keskuse, mis koosnes kümnetest võimsatest hinduistlikest templitest. Pühamu on pühendatud erinevatele hindu jumalustele, kellest silmapaistvaim on Shiva. My Son templid ja tornid on valmistatud punastest tellistest ning kaunistatud keerukate nikerduste ja skulptuuridega.
Kompleks sai küll tugevalt kannatada Vietnami sõjas 1969. aasta USA pommirünnakutes, kuid ka säilinud osa annab ettekujutuse selle kultuslinna kunagisest hiilgusest.
Päeva teine pool puhkuseks ja iseseisvaks uudistamiseks.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: resort hotell Palm Garden Resort Hoi An*****
8. päev HOI AN – VABA PÄEV PUHKUSEKS, SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON BA NA MÄELE
Vaba päev puhkuseks Hoi Anis. Tänase päeva saab veeta rannas, hotelli basseini ääres või minna lisaks mõnele huvipakkuvale väljasõidule.
Soovijatele pakume valikekskursiooni Ba Na mägikuurorti (lisatasu eest), mis rajati prantslaste poolt 20. sajandi alguses Prantsusmaalt saabunud turistidele ja kohalikele Prantsuse kolonistidele. See on tükike Prantsusmaad maalilistes Trường Sơni mägedes.
Piirkond on tuntud oma ilusa mägimaastiku, Prantsuse koloniaalarhitektuuri ja kuulsa Kuldse silla poolest. Ba Na Hillsi köisraudtee, mis on üks maailma pikimaid ja kõrgemaid köisraudteesüsteeme, viib meid 1500m kõrgusele jaama. See on maailma pikim peatusteta köisraudteesõit pikkusega 5,8 km üle rohelusega kaetud mägede vaatega väikestele küladele ja eemalt paistvale merele.
Ba Na Hills on tuntud oma Prantsuse küla poolest, kus on kaunis Euroopa stiilis arhitektuur. Jalutame mööda tänavaid ja naudime ainulaadset atmosfääri. Siia ehitasid prantslased tükikese kõigest, mis neile kodumaad meenutaks. Siin on keskaegsed gooti stiilis kindlusemüürid ja tornid, koopiad mitmetest kuulsatest Prantsuse kirikutest, käänulised tänavad, mis on täis väikeseid poekesi ja loomulikult kümneid prantslaslikke kohvikuid, restorane ja pagaritöökodasid. Siin on ka mitmeid fantaasiaparke, skulptuuride alleesid, mängivaid purskkaeve jpm.
Suundume edasi Kuldse silla juurde, mida hoiavad kaks hiiglaslikku kivikätt. See on suurepärane koht fotode tegemiseks ja pakub ilusaid panoraamvaateid piirkonnale.
Külastame Linh Ung pagoodi, rahulikku ja maalilist budistlikku templikompleksi. Siin asub hiiglaslik, 27 meetri kõrgune, Sakyamuni Buddha kuju. See on suurepärane koht mõtisklemiseks ja rahuliku ümbruse nautimiseks.
Amour Gardeni üheksa erinevat aeda jutustavad meile aga erinevaid lugusid arhitektuuri ja pargikujunduse keeles.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: resort hotell Palm Garden Resort Hoi An*****
9. päev HOI AN - HUE, LEND HANOISSE
Täna sõidame Huesse, Vietnami endisesse pealinna.
Esialgu avanevad meile kaunid vaated rannikule, seejärel aga jätkame sõitu edasi üle mägiseme piirkonna mööda Hai Vani mägiteed. See kulgeb piki Annamite ahelikku, mis eraldab Põhja-Vietnami ja Lõuna-Vietnami. Maaliline tee on kuulus oma võrratute vaadete poolest Lõuna-Hiina merele, lopsakatele metsadele ja ümbritsevale maastikule.
Maanteel on ka oluline ajalooline tähtsus, kuna see oli Vietnami sõja ajal peamine transporditee ühendades endisi pealinnu Hue'd ja Da Nangi.
Jõuame Huesse, mis on tuntud oma rikkaliku ajaloo, kultuuri ja paljude vaatamisväärsuste poolest. Hue on kuulus keiserliku linnana, sest oli Vietnami viimase keiserliku valitseva perekonna, Nguyeni dünastia, poliitiline ja kultuuriline keskus 1802–1945. Keiserlik linn on UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv paleede, templite, müüride ja väravate kompleks. Hiina keisri eeskujul rajasid Vietnami valtsejad siia hiiglasliku paleekompleksi. Kümned peenelt viimistletud keisri eluruumid, vastuvõtusaalid, haaremikompleks, valitsushooned, mis kõik on omavahel eraldatud väikeste aiakeste ja väljakutega ja mida kaitseb suurte väravatega võimas müür.
Seejärel jalutame Dong Ba turul ning külastame Thien Mu pagoodi.
Õhtul lend Huest Hanoisse kell 18:30-19:50 (lennunumber VN1544).
Hanoi on põnev segu ida ja lääne elurütmist, kus Hiina-Vietnami traditsioonid põimuvad Prantsuse elegantsiga. Tänane Hanoi on üks Kagu-Aasia kiiremini arenevaid linnu, kus on endiselt säilinud tuhandeaastase ajaloo hiilgus. Palju huvitavaid kultuuri- ja ajaloomälestisi, kaunid järved, varjulised pargid, kärarikkad tänavaturud, poed ja kohvikud, mis pakuvad tänavatoitu. Vanad elamukvartalid ja ajaloolised templid, mille kõrval toretseb imposantne koloniaalstiilis arhitektuur.
Majutume kahel järgneval ööl Hanoi kesklinnas.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell La Passion Classic Hotel***
10. päev HANOI PÕHJALIK LINNAEKSKURSIOON
Vietnami pealinn on huvitav segu ida ja lääne kultuuridest, kus on tunda sajanditepikkust Hiina valitsejate ja prantsuse koloniaalajastu mõju. Hanoi kohta öeldakse, et see on segu Pariisi elegantsist ja Aasia kärarikkast elurütmist. Pealinna staatust on Hanoi nautinud juba üle tuhande aasta. Sajandite jooksul on linna korduvalt vallutatud ja hävitatud, ent ikka on see nagu fööniks tuhast tõusnud, et särada veelgi kirkamalt. Tänapäeva Hanoi on tõusmas tõeliseks Kagu-Aasia metropoliks – 7,5 miljoni elanikuga linn lummab laiade puiesteede, rohkete järvede ja kaunite parkidega.
Külastame Konfutsiusele pühendatud Kirjanduse templit, kus tegutses Kagu-Aasia vanimaid ülikoole juba 1070. aastal.
Näeme Ho Chi Minhi mausoleumi, presidendipaleed ja Ühe samba pagoodi.
Külastame kohalikku etnoloogiamuuseumi, milles on väljapanek Vietnami 54 etnilise grupi kohta.
Hanoi kõige ilusamaks järveks peetud Hoan Kiem ning järvesaarel asuv imekaunis Ngoc Soni tempel, mis on pühendatud Tran Hung Daole - Vietnami rahvuskangelasele, kes võitis mongolite 300 000 pealist väge, kelle Kublai Khan oli Vietnami vallutama saatnud.
Naudime traditsioonilist veenukuteatri etendust.
Seejärel vaba aeg, et uudistada Hanoi kesklinna kitsastel tänavatel, kus kaubitsetakse nii siidi kui ehetega - iga tänav on spetsialiseerunud teatud kaupadele.
Kindlasti soovitame ette võtta jalutuskäigu vana Hanoi kvartalites. Siinsed tänavad on tihti oma nime saanud just kaupade järgi, millega seal kaubitsetakse. Elu kestab siin varahommikust hiliste õhtutundideni ja omamoodi eksootilist elamust jagub kahtlemata.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell La Passion Classic Hotel***
11. päev HANOI - SAPA
Mööda uut ja uhket kiirteed võtame suuna Põhja-Vietnami mägisesse piirkonda Lao Cai linna. Siit edasi liigume aga mägedesse, piirkonna kõige põnevamasse kanti Sapasse. Teed kulgevad siksakiliselt mäenõlvadel, pakkudes meile fantastilisi vaateid riisiterrassidele ja nende kohal kõrguvatele kaljudele.
Saabume Sapasse keskpäevaks ja seame end kaheks järgnevaks ööks sisse hotellis. Selles 1500 meetri kõrgusel asuvas linnas, kunagises Prantsuse administratsiooni kõrgklassi suvepuhkuste paigas, on Prantsuse koloniaalajastu mälestused endiselt aimatavad. Sõit köisraudteega Phang Xi Pangi (3143 m) tippu. Muljetavaldav sõit viib meid üle lainetavate nõlvade, väikeste külade ja riisipõldude, pakkudes ainulaadset elamust. Naudime panoraamvaateid ja imeilusat pagoodi ning soovijad saavad ette võtta 600-meetrise jalutuskäigu mäe tippu või hoopis sõita tippu rongiga.
Jätkame kaunite paikadega tutvumist Hõbedase kose juures Taevaväravaks kutsutud kohas, kust avanevad imelised vaated looklevale O Quy Ho kurule.
Edasi-tagasi köisraudteesõit ja sissepääsutasu Phansipani mäele (700 astet mäest üles), soovi korral saab aga osta ka rongipileti (ca 7 usd).
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Sapa Legend***
12. päev SAPA - Y LINH HO – LAO CHI – TA VAN
Phan Xi Pangi ümbruse mäed on koduks väikestele põlistele hõimudele. Täna matkame piirkonnas, et selle põliseid asukaid, kes elavad oma kommete ja vanade traditsioonide järgi, paremini tundma õppida.
Matkarada viib meid Sapa linnast Y Linh Ho ja Lao Chai küladesse Muong Hoa orus. Nendes külades elavad hmongi hõimu inimesed, kes on enamasti talupidajad.
Jalgrajad viivad meid orust edasi kõrgematele nõlvadele, kus kohalikud teevad oma igapäevast tööd: raiuvad metsa, karjatavad pühvleid ja harivad põldu.
Jätkame oma jalutuskäiku lainelistel maastikel Lao Chai küla suunas. Teekonnal on mõned tõusud ja laskumised, kuid mõõdukas füüsiline pingutus tasub end maksimaalselt ära, sest maastike ilu on lummav. Lao Chai külla saabudes teeme peatuse, et imetleda kaunist maastikku ja terrasspõldude vaadet mägede taustal. Võimalusel tutvume kohalike inimestega. Siin võib kohata dao, hmongi või giay inimesi, kes tulevad külatänavale ja müüvad kohalikku tekstiili ja käsitööd. Pärast matka tagasisõit bussiga Sapasse.
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: hotell Sapa Legend***
13. päev SAPA - NINH BINH – TAM COC
Varahommikul alustame sõitu Hanoisse ja sealt edasi Ninh Binhi poole.
Ninh Binh on uus moodne linn, kuid meie huvi on eelkõige linna ümbritsev loodus. Need paigad on olnud inspireerivaks ka paljudele filmimeistritele, muuhulgas „Indohiina“ ja „King Kongi“ loojatele. Piirkonna avastamist alustame paadisõiduga, et uurida Tam Coci vete ilu. Veetee lookleb lubjakivipaljandite, riisipõldude ja käänulise jõe üleujutatud maastikul ning läbib kolme tunnelikoobast, mida kohalikud nimetavad Tam Coc. Paadireisil võime näha kohalikke inimesi riisipõldudel töötamas või kalavõrke seadmas ning kirkavärvilisi jäälinde kalu jahtimas.
Pärast paadisõitu majutus hotellis Tam Coci külas. Õhtupoolikul võimalus tutvuda kohaliku elu-oluga.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Ninh Binh Legend Hotel***
14. päev NINH BINH – HA LONGI LAHT
Läbi kaunite maastike sõidame Ha Longi linna, kust alustame 2-päevast kruiisi Ha Longi lahel. Tõelise loodusimena on Ha Longi lahe kaljud, mida on umbes 2000, kantud ka UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja. Asume kruiisilaevale ja pärast sisseseadmist kajutites, algab kaunitest vaadetest saadetud teekond lahel.
Võimalus osaleda traditsiooniliste Vietnami toitude valmistamise meistriklassis või hoopis proovida kalmaaripüüki.
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: traditsiooniline Ha Longi lahe kruiisilaev Syrena
15. päev HA LONGI LAHT - HANOI
Soovijad saavad nautida laeva terrassil päikesetõusu üle Halongi lahe ja kaljude ning varases hommikuvalguses saab alganud päeva tervitada osaledes taiji treeningul.
Laevareis jätkub kaljusaari täis tipitud lahel. Võtame ette paadisõidu, et külastada Sung Soti koobast. Koopasse viib umbes 100 astmega trepptee, mida mööda liikudes saab imetleda kauneid vaated sammaskaljudele. Koobas ise on looduse meistriteos, mida kaunistavad stalaktiidid ja stalakmiidid ja muud ülipõnevad moodustised, millest mõned ulatuvad laest maani moodustades suursuguse sammasgalerii. Kaunilt valgustatud koobas pakub tõelise elamuse!
Ha Longi lahe kruiis lõpeb Tuan Chau jahisadamas, kus asume bussile, et sõita Hanoisse. Veidi vaba aega linnas ja seejärel transfeer lennujaama.
Lend Hanoi-Istanbul kell 23:05-05:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK165).
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök, toitlustus TK lendudel hinnas
16. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Saabume Istanbuli. Jätkulend Istanbul-Tallinn kell 08:10-11:40 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421). Tere tulemast tagasi Tallinnasse!
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnasReisi hind
Supersoodushind 2799 €**
** Supersoodushind kehtib kõikidele kiiretele broneerijatele, broneerides reisi kuni 30. novembrini. Supersoodushinnale ei rakendu võimalikud lisasoodustused.
Tavahind 2999 €* / 3157 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele.
Hind sisaldab:
- lennupiletid Turkish Airlines liinilendudele Tallinn-Istanbul-Ho Chi Minh ja Hanoi-Istanbul-Tallinn, toitlustamine lennukis;
- lennujaamaksud. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest;
- mugavustega konditsioneeriga bussi kasutamine kogu reisi vältel Vietnamis vastavalt programmile;
- majutus (2-in. toad) vastavalt programmile hotellides***(superior)/****/*****, hommikusöögid;
- majutus Ha Longi lahe traditsioonilisel kruiisilaeval (2-in. kajutid), hommikusöök;
- 3 lõunasööki ja 1 õhtusöök ringreisil ning 2 lõunasööki ja 1 õhtusöök Ha Longi kruiisilaeval;
- ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenused.
Lisatasu eest on võimalik:
- ühene majutus hotellides 590 €;
- tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69 a, vanematele kõrgemad tariifid, lisainfo reisikindlustuse kohta). Reisil osalemiseks on vajalik vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
- Vietnami viisa koos vormistamisega 40 €;
- valikekskursioon My Son ca 40 USD (tellimisel ja tasumisel reisil, miinimum osavõtjate arv 10);
- valikekskursioon Ba Na mäele ca 80 USD (tellimisel ja tasumisel reisil, miinimum osavõtjate arv 10).
Lisakulud
- Reisi hinnas ei sisaldu sissepääsupiletid tasulistele objektidele! Sissepääsude tasumiseks palume arvestada 120 USD (palume võtta kaasa täpse sularaha)! See summa kogutakse reisijuhi poolt reisi alguses ühtse summana ning seda kasutatakse vastavalt kõikide sissepääsude tasumiseks reisi jooksul.
Vietnam: - veenukuteater, etnograafiamuuseum, Kirjanduse tempel, presidendipalee, Halongi lahe koondpilet,Vietnami taasühinemise palee, Jumalaema katedraal.
- Jootraha andmise komme on laialt levinud. See moodustab osa teenindaja palgast ja seetõttu ootavad jootraha kõik teenindajad. Restoranides sisaldub jootraha tavaliselt juba arves, kuid meeldiva teeninduse eest oodatakse lauale ikka lisaks 5-10% arvest.
Reisi hinnas ei sisaldu jootrahad kohalikele saatjatele ja bussijuhtidele. Palume arvestada jootrahadeks 1-2 USD päeva kohta bussijuhile ja 2-3 USD päeva kohta kohalikule giidile. Jootrahasid korjatakse ja tasutakse reisi ajal vastavalt iga reisietapi lõpus. Jootrahad on kohaliku teeninduskultuuri traditsiooniline osa ning selle eest ollakse väga tänulikud. Siiski ei ole jootrahade maksmine reisijale kohustuslik, vaid näitab rahulolu ja tänulikkust saadud reisikogemuse ning teeninduse suhtes. Palume arvestada jootrahadeks 40 USD/eur reisi kohta.
Viisa ja reisidokumendid
Ainuke kehtiv reisidokument on kehtiv pass. Pass, peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu. Passis peab olema kõigi viisade vormistamiseks vähemalt 4 vaba lehte.
Seoses Vietnami viisade eelvormistamisega, palume Germalo Reiside kontorisse saata kaks kuud enne reisi oma passikoopia (värviline, korralikult skaneeritult) ja värviline digitaalne passipilt (ilma prillideta, mütsita, otsevaates).
- Vietnami viisa hind koos vormistamisega 40 € (makstakse Eestis koos reisi lõpliku tasumisega)
Reisile minnes palume teha reisidokumentidest koopiad.
- Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo siin >
Antud nõuded kehtivad ainult Eesti Vabariigi passile (Eesti kodakondsus), kõigi teiste passidega seoses palume eraldi täpsustada reisitingimusi Germalo Reiside kontorist.
Lastega reisimise kohta lugege täpsemalt Reisi Targa lehelt siit
Lisainfo
Ba Na valikekskursiooni hind sisaldab edasi-tagasi köisraudteed ja sissepääsutasu Ba Na mäele. Kohapeal on mõned lisategevused soovi korral (lisatasu eest). Matkaprogrammi võidakse muuta sõltuvalt kliendi füüsilisest tasemest.
Lennuinfo Turkish Airlinesi lendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg.
NB! Siselendudel on lubatud äraantav pagas siiski kuni 20kg/ühik/inimese kohta.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.
Jätame endale õiguse teha reisikavas muudatusi!
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!