Sihtkohainfo
Siin on vaatamiseks ja puhkuse nautimiseks nii palju kohti, et paljud naasevad sellele pisikesele saarele korduvalt. Tenerifel on 350km rannikuala, troopilised metsaalad, peened poetänavad, traditsiooniline kanaari köök. Mäeahelik läbi saare oleks saarele justkui selgrooks ning aheliku 3718 m kõrgune vulkaanitipp Pico del Teide on selle keskmeks ümbritsetuna kuumaastikulistest kaljumoodustistest ja kirgastest vulkaanilistest värvidest. Vulkaanilisest tegevusest on saarel märke palju ning erinevad kraatrid on äärmiselt muljetavaldavad.
Puerto de la Cruz on saare vanim ja ajalooliseim kuurort, siin on lisaks päikesenautlemisele ka avastada palju ajaloolist ning looduslikku. Lähedale jääb nii Tenerife kuulus Loro park, kui ka looduslikult kaunis La Orotava org. Puerto de la Cruz asub Tenerife põhjaosas, troopiliste puuviljade istanduste keskel. Linnakesel on mõnus traditsiooniline atmosfäär. Olles elitaarsem, maitsekam ja tunduvalt kanaaripärasem kui saare lääneranniku massiturismile suunatud hotell hotellis kinni kuurordid. Turism õitseb ka Puerto de la Cruzis, ent tundub, et kinnisvaraarendusega on osatud siin piiri pidada, säästes nii kohalikku kanaaripärast olustikku. Muuseas - Puerto de la Cruzis asuvad ka Euroopa suurimad ookeaniveega täidetud vabaõhubasseinid, pakkudes suplemisnaudinguid ka tuulisema ilma või jahedama ookeaniveega. Kogu kompleks on suisa vaatamisväärsus omaette.
Puerto de la Cruz on üheks peamiseks kuurortlinnaks Kanaari saartel. Imelisest vanalinnast õhkab siiski veel tõelist Kanaaride hõngu. Puerto de la Cruzis ootab teid Teid 1 km pikkune palmidega ääristatud rand, arheoloogiamuuseum, kirikud, botaanikaaed.
Oluline info
Viisa ja reisidokumendid
Hispaaniasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
Pealinn: Saare pealinn on Santa Cruz de Tenerife, kuid kuna Tenerife kuulub Hispaania koosseisu, siis ametlik pealinn on Madrid.
Keel: Hispaania
Rahaühik: EUR
Ilm
Tenerifel on ilm aprillis ja oktoobris suviselt soe, päeviti tavapäraselt 20-25 kraadi ringis. Ka veetemperatuur on ligikaudu 20 kraadi, andes võimaluse juba mõnusalt supelda. Vihmavõimalus on aprillis küll olemas, kuid tõenäolisem on ilusate ilmade ja päikese nautimine. Oktoobris jäävad päevased temperatuurid 21 ja 24 kraadi vahele. Vesi on natuke soojem kui aprillis, tavapäraselt 24 kraadi. Vihmavõimalus on sarnane aprilliga – võimatu vihmasadu ei ole, kuid tõenäolisem on näha päikest.
Söök ja jook
Kuigi igas Hispaania maakonnas on erimoodi toidutraditsioonid ning vaatamata sellele, et Kanaari saared asuvad mandrist parajalt kaugel, on Tenerifel siiski tugevalt tunda Hispaania köögi eripärasid. Kõige olulisemaks eineks päevas peavad hispaanlased lõunasööki. Tavaliselt süüakse sel ajal üks mõnus supp, liha- või kalaroog ning magustoit. Supi asemel võib valida ka tortilla, mida peetakse samuti üheks Hispaania päraseks spetsialiteediks. Ruumi peab jätma kindlasti ka tapasele ning paellale. Seega nagu näha, võib Hispaaniast oma maitsemeeli ergutada nii liha kui kalaga. Kala on eriti hea veel mereäärsetes piirkondades nagu selleks on Tenerife saar. Siin kala süües võib pea, et täielikult kindel olla, et Teile serveeritakse värskeimast värskeimat kala.
Tööpäev
Üldjuhul kestab hispaanlastel tööpäev kella üheksast kuni kella kaheni ja seejärel kella viiest kuni kella kaheksani. Suuremad poed on avatud kella kümnest hommikul kella kümneni õhtul. Pühapäeviti on enamus poed kinni, kehtivad vaid mõned erandid turismipiirkonnas asuvatele poodidele.
Ajavahe: Tenerife on Eestist tund aega taga.
Elekter: Hispaanias kasutatakse samasid pistikupesasid, mis Eestis. Pinge 230V.
Vaktsineerimised: Kohustuslikke vaktsineerimist ei ole, kuid täpsema informatsiooni saamiseks palume pöörduda Merimetsa nakkushaigla reisimeditsiinikabinetti (tel 6598594) või perearsti poole.
Rahvusvaheline telefonikood +34