Horvaatia on Euroopa Liidu liikmesriik, kuhu reisimiseks Eesti kodanikud viisat ei vaja.
Viisa ja reisidokumendid: Horvaatiasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba (viisavaba reisimine Euroopa Liidu riikides on lubatud 90 päeva ulatuses 6 kuu jooksul). Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel, mis peab kehtima kogu plaanitava reisi vältel.
Pealinn: Zagreb
Keel: Horvaadi keel. Kuurortides saab hakkama ka inglise ja vene keelega.
Rahaühik: Kuna. 1HRK = 0,13 €.
Maksekaardid: Maksekaardi kasutamine on laialdaselt levinud. Sularaha saab välja võtta sularahaautomaatidest. Väiksemates kauplustes on kaardimaksetele tihti kehtestatud miinimumsumma.
Jootraha: Restoranides on kombeks jätta 5-10% jootraha.
Ajavahe: Eestist üks tund taga.
Elekter: Horvaatias on kasutusel tavapärased pistikupesad. Pinge 230V.
Vaktsineerimised: Kohustuslikke vaktsineerimisi ei ole, kuid täpsema informatsiooni saamiseks palume pöörduda Merimetsa nakkushaigla reisimeditsiinikabinetti (tel 6598594) või perearsti poole.
Rahvusvaheline telefonikood: +385
Kliima
Ilm: Suviselt soe. Päevased temperatuurid jäävad 22 ja 28 kraadi vahele. Ka vesi meres on soe, tavapäraselt 24 kraadi. Vihma sajab õige vähe.
Rannad
Drazica sinilipurand on Biogradi linnarand. Turvaline, puhas on see ideaalne just lastega peredele päikese ja mererõõmude nautimiseks. Rannas pakutakse erinevaid võimalusi veespordiga tegelemiseks, siin on liumäed lastele, võimalus rentida paati ja vesijalgrattaid. Rannas on võimalik rentida lamamistoole ja päikesevarjusid, siin on dušid ja kabiinid riiete vahetamiseks. Rannas tegutseb sukeldumiskeskus.
Bosana rand ulatub kesklinnast Sveti Filip i Jakovi külani. Siin on dušid ja riietuskabiinid, laste mänguväljak, kohvikud, poekesed ja kiirsöögikohad.
Sveti Filip i Jakov
Oliivisaludest ümbritsetud kiviklibune rand 3 km kaugusel kesklinnast. Ideaalne perepuhkuseks.
Crvena Luka
Männipuude rohelusse peituv rand asub 7 km kaugusel linnast. Kuigi siin asuvad mitmed hotellid on rand kõigile huvilistele vaba, Crvena Luka on üks kaunimaid randu piirkonnas ja see on suurepärane valik romantilistele paaridele, samuti kõigile, kes eelistavad privaatsust ja kristallpuhast vett.
Transport
Bussid
Kohalike bussidega on võimalik sõita paljudesse erinevatesse linnadesse ja küladesse. Zadarisse (25 km) väljub päevas mitmeid busse. Sõit kestab ca 30 minutit ja pilet maksab u 21 HRK. Biogradi bussijaam asub kesklinnas aadressil Trg hrvatskih velikana.
Takso
Taksofirmasid tegutseb Biogradis mitmeid. Taksosõit on suhteliselt kallis. Biograd – Zadar maksab orienteeruvalt 45 eurot, Biograd – Spliti lennujaam 115 eurot.
Autorent
Autorendifirmasid on mitmeid ja valik jäägu ikka soovija enda teha. Reeglina vajalik kehtiv juhiluba ja krediitkaart. Mõned firmad ei rendi autot alla 30 aastastele klientidele.
Laevad
Biogradi sadamast väljuvad regulaarliinid Pakostani (mandril) ja Pasmani ning Vrgada saarele. Sadam asub kesklinnas promenaadil.
Lastele
Lõbustuspark
Promenaadil Drazica ja Solineranna vahelisel alal asub lõbustuspark lastele lustimiseks. Siin on kummiloss, batuut, autodroom ja palju muud. Tõeline lõbustuste paradiis kõige pisematele puhkajatele.
Liumäed
Soline ranna lähedal asub kaks veeliumäge. Suurem on päris kiire laskumisega ja väiksemal saab aeglasema hoo. Seni kuni lapsed lustivad, saavad emad – isad aega veeta varjulises kohvikus. Naudingut jagub kõigile!
Allveelaev
Kuigi see veesõiduk näeb päris allveelaeva moodi välja ei sukeldu see siiskivetesügavusse. Reisijad saavad istuda avarate akende juures, mis asuvad 1,5 meetrit veepinnast allpool ja jälgida merepõhja, uudistada veetaimi ja kalu. Laeva dekil saab aga nautida vapustavaid vaateid Biogradi linnapanoraamile ja Pasmani saare rannikule. Korraldatakse nii päevaseid kui öiseid retki. Tuur kestab 45 minutit (öine 30 min) ja laev väljub promenaadilt. Mõistlik oleks ette broneerida, sest korraga saab laevaretkele minna 12 reisijat.
Aktiivne puhkus
Sport
Biogradis leiab sportlik puhkaja mitmeid võimalusi puhkusepäevade sisustamiseks. Linnas asub palju erinevaid mänguväljakuid. Siin saab harrastada tennist, minigolfi, erinevaid pallimänge, bowlingut.
Tennis
Tenniseväljakud asuvad 10 minutilise jalutuskäigu kaugusel kesklinnast vaigulõhnalise männimetsa all Drazica ja Soline ranna läheduses. Tennisekeskuses on ühtekokku 20 erineva kattega väljakut. Õhtusel ajal on väljakud valgustatud.
Matkamine
Kaunis loodus, ehedad külad ja rannik kutsuvad matkajaid. Tähistatud pikemad või lühemad matka- ja jalutusmarsruudid kulgevad nii linnamaastikus kui ka looduses. Korraldatakse erinevaid matku nii mägedesse kui saartele. Suurepärased võimalused matkamiseks on Vransko järve looduskaitsealal ja pasmani saarel.
Snorgeldamine ja sukeldumine
Linnas on kokku kolm suuremat keskust, kus korraldatakse sukeldumistuure ja algajatele ka koolitust. Sukeldumiseks on kõige atraktiivsemad rannikuäärsed piirkonnad ja Pasmani kanali saarte piirkond. Meri on siis sügav ja meremaailm pakub põnevaid kohtumisi. Võimalus sukelduda ka laevavrakkide juurde.
Snorgeldamiseks sobilikke soppe on siinses mere palju. Kuigi Aadria meri ei ole nii värviline nagu näiteks Punane meri võib siingi snorgeldamishuviline palju põnevat ja uudset näha.
Jalgrattarent
Jalgrattaid saab rentida hotellidest. Ka linnas on mitmeid büroosid, mis tegelevad rattarendiga, siit saab ka kaarte võimalike marsruutidega.
Paljud rattamarsruudid on tähistatud ja kulgevad nii rannikul kui ka saartel. Mõnus rahulik rattarajad kulgevad Filip-Jakovisse, Pakostani ja Kumenati. Võib ette võtta ka hoopis tõsisema retke ja prooviga 38 kilomeetri pikkust rattarada ümber Vransko järve.
Söök ja jook, meelelahutus
Rannikuäärse Horvaatia köök on mõjutatud Kreeka, Itaalia ja Vahemere köögist. Väga palju kasutatakse oliivõli, rosmariini, salveid, oreganot, majoraani, kaneeli, muskaati, nelki. Horvaatia köök ei ole sugugi „tuline“, kuid küüslauku armastavad nad küll! Tavapäraselt maalähedaselt toidulaualt võib leida erinevaid piimatooteid, liha, kala ja aedvilju, mida enamjaolt hautatakse, küpsetatakse või grillitakse.
Mõneski mõttes on kohalikes restoranides pakutavat mõjutanud ka Itaalia ja Saksa turistide rohkus ja nende eelistused. Palju leiab siin kiirsöögikohti, pizza-restorane vms. Siiski on Biogradis ka mitmed toredad traditsioonilised restoranid, mida kutsutakse konoba.
Hooajal elab Biograd 24 tundi ööpäevas. Pärast mõnusat päikesepuhkust võite õhtuseks istumiseks hea seltskonnaga valida paljude erinevate baaride ja kohvikute hulgast endale meeldivaima. Kesklinna promenaadil on õhtusel ajal tihti erinevad kontserdid.
Ostlemine
Biogradis on olemas piisavalt poode ja kauplusi, kust võimalik saada kõike, mida puhkajal vaja peaks olema. Suuremaks ostlemiseks võib sõita Zadarisse, mis asub 25 km kaugusel. Sealt leiab hulgaliselt trendipoode ja juveeliärisid. Samuti on Zadaris ka suur taluturg. Poed on tavaliselt avatud kella kaheksast hommikul kuni kaheksani õhtul. Pühapäeviti on poed enamasti suletud, kuid avatud on mõned väiksemad poed bensiini- või bussijaamades. Samuti on pühapäeviti avatud pagariärid. Mõned rannikuäärsed poed on avatud ka pühapäeviti. Restoranid avavad uksed tavaliselt keskpäeva paiku ning jäävad avatuks kuni südaööni.