Üldist
Viisa ja reisidokumendid: Eesti kodanikel ei ole reisimiseks viisat vaja.
Keel: kreeka keel.
Turismipiirkondades räägitakse laialdaselt inglise, saksa, soome ja ka vene keelt.
Rahaühik: Euro
Ajavahe: Eestiga samas ajavööndis.
Elekter: Kreekas on kasutusel samasugused pistikupesad nagu Eestis. Pinge 230V.
Vaktsineerimised: Kohustuslikke vaktsineerimisi ei ole, kuid täpsema informatsiooni saamiseks palume pöörduda Merimetsa nakkushaigla reisimeditsiinikabinetti (tel 6598594) või perearsti poole.
Rahvusvaheline telefonikood: +30
Maksekaardid ja sularaha
Kaardimakse on üldiselt tavaline ja kaardiga saab maksta nii restoranides kui kauplustes. Siiski palume meeles pidada, et väiksemates poodides on tihti kehtestatud kaardimaksetele miinimumsumma või lisatakse pangateenus teie arvele. Sularaha saab välja võtta pangaautomaatidest (EURONET) ja pangakontoritest. Pangad avatud tavaliselt 9.30 -16.00. Laupäeviti 9.30 – 13.00. Pühapäeviti on pangad suletud. Väiksemates külades ja taluturgudel saab reeglina maksta ainult sularahas.
Jootraha
Jootraha on alati teretulnud. Restoranides on kombeks jätta kuni 5 – 10 % jootraha. Bussijuhtidele jäetakse tavapäraselt 1€ ekskursioonipäeva eest.
Sisseostud
Rhodose vanalinn on ideaalne paik sisseostudeks. Kõige olulisemad kaubandustänavad vanalinnas asuvad Ipokratou väljaku ümbruses Sokratou ja Aristotelou tänaval. Siit leiab kõike keraamikat, looduskosmeetikat, nahktooteid ja kohalikke hõrgutisi. Moodsaid brandipoode tasub otsida nn uuest linnast Sofokli Venizelou tänavalt ja Kyprou väljaku piirkonnast. Rannarätikuid jms leiab pea igast minimarketist rannapiirkonnas. Tavaliselt on kauplused avatud 10.00-14.00 (30) ja õhtul 17.00 – 21.00. Laupäeval on poed avatud tavaliselt kuni 18.00. Pühapäeval on paljud kauplused suletud. Pikk lõunapaus ei puuduta tavaliselt suveniiri- ja käsitöökauplusi turismipiirkondades.
Suur taluturg (laiki agora) on avatud kolmapäeviti ja laupäeviti varahommikust kuni 14.00. Zefirose linnaosas. Siit leiab värsket puuvilju, kohalikku mett, pähkleid, aga ka käsitöökaupu. Väiksemaid puu- ja köögiviljalette võib leida kõikjal linnas.
Kliima
Aprill on Rhodosel kevadkuu. Aastate keskmised temperatuurid jäävad vahemikku 18–22 ºC, merevesi 18 – 19 ºC. Võib esineda pilvisust ja ka pisut vihma sadada.
Rannad
Väga paljud Rhodose randadest on ametlikult sinilipurannad (blue flag).
Rhodose linnas asuvad tuntud ja hinnatud rannad. Lääneranniku rannad on tuulisemad ja ka laine võib siin pärastlõunal tugevam olla. Rand on liiva ja kruusasegune. Mõnes kohas võib esineda ka kive. Ellise sinilipurand algab akvaariumi juurest ning jääb juba linna idarannikule. See on Rhodose linna kõige populaarsem ja ka rahvarohkem rand. Linnarandades on päikesevarjud ja rannatoolid enamasti tasulised (6–10 eurot päev). Sageli ei ole eraldi tasu ja tooli võite kasutada kui tellite joogi.
Faliraki rand on 5 km pikk ja see on ehk kõige atraktiivsem rand Rhodosel. Siin on palju kohvikuid ja restorane, võimalused erinevateks atraktsioonideks (vesijalgratas, veesuusad jne). Vaiksemad rannad leiab Kalitheas ja Tsambikas.
Transport
Bussid
Bussiliiklus on hästi korraldatud ja toimib sujuvalt. Kahe kohaliku bussifirma (K.T.E.L., R.O.D.A.) hallatavad liinid katavad nii saare ida- kui lääneranniku. Bussiliiklus toimib hooajal 7.00–23.00. Peamine busside peatus asub Mandraki sadama kõrval. Seal on ka infokiosk ning sõiduplaanid.
Takso
Taksopeatusi on linnas mitmeid. Üks kesksemaid asub Mandraki sadamas. Kõikides taksodes peab olema taksomeeter – kontrollige palun! Hotelli tellides või linnast välja sõites on tihti tariifid kõrgemad. Populaarsematele marsruutidele linnade ja külade vahel kehtivad fikseeritud tariifid. Näiteks lennujaamast Rhodose linna hotelli maksab taksosõit ca 25–30 eurot.
Laevad
Rhodose uuest sadamast on võimalik võtta ette pikemaid või lühemaid laevareise Egeuse saartele, Kreeka mandriossa või ka näiteks Türgi rannikule. Hooajal on käigus regulaarliinid Kosile, Tilosele, Symile, Patmosele, Santorinile, Ateenasse ja mujale. Reisid Marmarisse algavad tavaliselt maikuust. Väga palju korraldatakse ühepäevaseid väljasõite lähedalasuvatele saartele.
Autorent
Autorendifirmasid on Rhodosel palju ja valik peab jääma ikka soovija enda teha. Siin tegutsevad suured rahvusvahelised firmad (Avis) ja ka kohalikud väiksemad ettevõtjad. Juhime tähelepanu, et enamasti peab auto rentimiseks olema vähemalt 21 aastat vana ja vajalik on nii kehtiv juhiluba kui ka krediitkaart. Mugav võimalus on auto rentida hotelli kaudu. Võimalik on rentida ka ATVd või mopeedi.
Lastele
Rhodos on sobilik paik mitmekülgseks perepuhkuseks. Lisaks turvalistele randadele leiab Rhodose linnas ja selle lähistel mitmeid põnevaid atraktsioone.
Linnas on mitmed toredad lastepargid, kus kõige pisemad saavad lustida. Passagio mänguväljak kesklinnas hotelli Rodos Park lähistel. Siin on liumäed, kiiged, kohvikud ja WC. Aktaioni park asub Mandraki sadama vastas. Siit leiab samuti liumäed ja kiiged, aga ka uhke piraadilaeva. Olemas kohvik ja WC. Rodini park asub kesklinnast kaugemal. Väike ja sõbralik mänguväljak ja mini-loomaaed.
Faliraki Water Park- veepark asub ca 12 km kaugusel Rhodose linnast Faliraki rannapiirkonnas. Park on avatud aprilli keskpaigast oktoobri lõpuni. Veepark on suurimaid kogu Euroopas ja siit leiate lainebasseinid, liumäed, aeglase vooluga jõed, aqua-jõusaali ja palju muud. Osa veepargist on loodud just kõige väiksematele külastajatele. Tasuta bussid veeparki väljuvad mitu korda päevas Mandraki sadamast.
Rhodose akvaarium
Väike, aga põnev akvaarium asub Rhodose linna rannapromenaadil. Huvilistel on võimalik ette võtta põnev seiklus, et tutvuda meremaailma, selle asukate, taimede aga ka merede kaitsmise ja uurimisega. Akvaariumi näitus on kujundatud veealuse koopa stiilis.
Magic Castle – väike siseruumides asuv lõbustuspark Falirakis (12 km Rhodose linnast). Siin on parasjagu tegemist saab sõita ralliautodega, keerelda karussellil. Siin on ka väike muinasjutuloss. Avatud suvekuudel.
Aktiivne puhkus
Golf
Rhodosel on suurepärased võimalused harrastada golfi. Afandou golfikeskus asub Rhodose linnast 18 km kaugusel. Siin on rahvusvahelistele standarditele vastav golfiväljak, mille on disaininud tuntud briti arhitekt Donald Harradine. Keskus on avatud nii professionaalidele kui ka amatööridele.
Purjelaud ja lohesurf
Suurepärased looduslikud tingimused nii algajatele kui neile, kes juba proovinud. Purjelaud on Rhodosel väga populaarne ja igal aastal harrastab ka lohesurfamist üha rohkem inimesi. Võimalus rentida varustust, kursused algajatele.
Snorgeldamine
Parimad paigad snorgeldamiseks Anthony Quinn rand, Lardos, Haliraki, Kallithea.
Jalgrattarent
Rhodosel on kohati olemas korralikud rattateed ja jalgrattaga saare avastamine on siin väga populaarne. On võimalik osaleda organiseeritud rattaretkedel või ise jalgratas suhteliselt soodsa hinna eest rentida. Paljudes hotellides on võimalik jalgratast rentida.
Söök ja jook, meelelahutus
Oluliseks lisaks mõnusale puhkusele on kindlasti tutvumine kohaliku köögiga ja Rhodosel on lausa kohustuslik proovida erinevaid võimalusi. Rhodose linnas ja mujalgi on väga suur valik erinevaid söögikohti, mis pakuvad kulinaarseid avastusi erinevatele maitsetele – traditsioonilisest kreeka köögist alates ja lõpetades kõige glamuursemate restoranikettideni. Väga sageli saab kergema õhtusöögi seltskonnale ouzeris, kus lisaks dringile pakutakse klassikalist mezet – paljudest erinevatest roogadest koosnevat valikut traditsioonilisest köögist. Need tuuakse lauale väikestes anumates ja kogu seltskond saab proovida. Tavern on kõige klassikalisem söögikoht Kreekas ja siit leiab alati suurepärase valiku eelroogasid (ka meze) ja tavaliselt grillitud liharoogasid. Palju pakutakse ka köögiviljaroogi (okra, briam). Kalatavern (psarotaverna) on õige koht kala ja mereandide nautijale. Sõltumata hooajast on valik alati rikkalik. Kõik, mis pakutakse on värske ja väga meisterlikult valmistatud. Eriti hinnatud vääriskala (barbounia, fagri, sargoi jm) on menüüs kilohinnaga. Rikkalik on ka mereandide valik: krevetid, kalmaarid, kaheksajalg.
Restoran (estiatorio) on pisut kallim ja peenem söögikoht, kus pakutakse ka Euroopa köögist tuntuid toite.
Ööelu on kõrghooajal väga vilgas ja kärarikas. Populaarseim ööklubide ja baaride piirkond on uues linnas Orfanidou tänaval (Küsige lihtsalt „bar street“ ja igaüks oskab juhatada).