Tere tulemast Côte d’Azuri ehk Taevasinise ranniku pealinna Nizzasse – valguse ja lillede linna.
Lennujaama ühendab kesklinnaga üks Euroopa kuulsamaid promenaade – Inglaste promenaad. Rohkem kui kahesaja aasta jooksul on tagasihoidlikust teerajast mererannas kasvanud välja kaunis ning esinduslik peatänav, kus mugav liikuda nii autodel kui ka puhkajatel. Palmidega ääristatud tee kaardub ümber Inglite lahe, tulederead toonitamas pimeduses rannajoont. Kunagi ääristasid promenaadi villad, hiljem tulid nende asemele mitmekorruselised hotellid, jättes veidi ruumi ka ajaloolistele hoonetele. Peale üksikute säilinud villade leiame siit ka Nizza kuulsaima hotelli Negresco, mis kantud Belle Époque'i vaimust. Tassi kohvi võib siin juua igaüks, selleks ei pea siin elama!
Teeme esmatutvuse Nizzaga. Nizza südalinna hooned ja keskne Massena väljak on loodud pidulikus toonis. Tutvumist vanalinnaga alustame vanast kaubahoovist - tänasest hommikusest turuplatsist ning õhtusest tohutu suurest avatud restoranist - Saleya hoovist. Siin asus 19. sajandil Euroopa esimesi lilleturgusid, kust värsked õied toimetati mööda Euroopat laiali, sealhulgas kiirrongiga ka Peterburi. Jalutame mööda Inglite lahe kaldapealset ning suundume üles vanalinna kohal kõrguva Lossimäe vaateplatvormidele. Siit avanevad kaunid vaated kogu linnale. Lossimäe teiselt küljelt leiame vanade Nizza kalmistute rea: astume sisse katoliiklaste kalmistule, mida on paslik võrrelda skulptuuride pargiga vabas õhus.Â
Laskume mööda kaldteed ja treppe alla vanalinna tänavatele tagasi: Savoia hertsogite palee, Kohtumaja, Sainte Reparate’ peakirik, kellatorn, kalaturg, Saint François torn, Garibaldi väljak.
Keset Nizza linna voolab maa all torudes Pailloni jõgi, selle peale on ehitatud terve rida kultuuriasutusi ning parke ja purskkaevusid, millega tutvudes jalutame tagasi Massena väljakule.
Siit väljakult alguse saav Massena tänav on jalakäijate tsoon, kus on palju erinevaid söögikohti, aga ka tänavakunstnike ning -muusikuid. Tutvustame mõnda menüüd ning jätame vaba aja lõunastamiseks.
Peale lõunat istume bussi peale ning teeme veel ühe ringi kesklinnas, et saada pildile sõjamonument, sadam, Acropolise keskus, linna raamatukogu koos „Ruudus peaga“ – skulptuuriga, mille sees asub raamatukogu kontor. Seejärel sõidame üles Cimiez’ künkale, kus asus roomlaste Nizza – 20000 elanikuga Cemenelum – Mereäärsete Alpide pealinn. Jalutame ringi Cimiez’ majade ning aedade vahel.